Miło nam poinformować, że Fundacja Pociechom rozpoczęła nowy projekt – budowanie Pasieki Edukacyjnej na terenie Fundacji. Głównym celem utworzenia pasieki jest stworzenie miejsca przyjaznego pszczołom oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

 „Chcielibyśmy zaprosić do naszego nowego projektu „Pasieka dla Pociech”. Liczymy na rozszerzenie naszej oferty rehabilitacyjnej  i terapeutycznej. Mamy doskonałe warunki, aby pszczoły się u nas zadomowiły. Czujemy, że jest to bardzo ważny społecznie projekt. Będziemy edukować i pokazywać, uczyć i uwrażliwiać.” – powiedział Piotr Kołodziej, Prezes Fundacji Pociechom.

W tej chwili chcemy zorganizować życie pszczół i staramy się o niezbędne wyposażenie do prowadzenia pasieki. Chcielibyśmy zapewnić pszczołom przyjazne, stabilne mieszkanie – czyli kupić nowe ule, zadbać o ich wyżywienie – zrobić nowe nasadzenia roślin przyjaznych pszczołom, a także nabyć podstawowy sprzęt taki jak: podstawki pod ule, ramki, podkurzacz, podkarmiaczki, dłuto pasieczne, szczotka do omiatania pszczół, pojemniki na miód, miodarka.

Aktualnie szukamy partnerów do naszego projektu. Nawiążemy współpracę z firmami, które pomogą pokryć koszty profesjonalnego prowadzenia pasieki i obsługi uli przez cały rok. Jesteśmy otwarci na różne modele współpracy. W kolejnym etapie planujemy wdrożyć program adopcji pszczół, informacyjną stronę internetową – marzy nam się obserwacja pszczół „na żywo”, ścieżkę edukacyjną, warsztaty z pszczelarstwa oraz program edukacyjny dla dzieci i grup zorganizowanych.

Fundacja Pociechom wspiera dzieci niepełnosprawne, ale promuje także zdrowy styl życia. Na naszym terenie znajdują się przyrodnicze ścieżki edukacyjne dla dzieci i młodzieży, miejsca spotkań i mała Stajnia. Co niezwykłe – pomimo położenia niemal w centrum miasta – naszą Stajnię otacza dzika przyroda. Rozległy – ponad czterohektarowy teren nad brzegiem Wisły, wśród drzew i łąk, sąsiaduje ze Szlakiem Golędzinowskim, będącym celem wycieczek rowerowych i pieszych. Jest to doskonałe miejsce dla pszczół, ponieważ mogą u nas bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm. Do naszej pasieki łatwo dojechać nawet komunikacją miejską. Teren jest oddalony od dużych osiedli i dlatego skrzydlaci przyjaciele nie będą uciążliwi dla mieszkańców. Pamiętajmy, że różnorodny i kolorowy świat, który nas otacza, to w dużej mierze ich zasługa.

Można wspierać nasz projekt wpłacając darowiznę na konto Fundacji: Bank Pekao S.A. 56 1240 2728 1111 0010 4742 3344